Web adaptech.cz používá cookies. Tuto funkcionalitu používá k základnímu fungování, sběru statistických informací (např. návštěvnost) a zároveň ke zjednodušení při práci se sociálními sítěmi. Nastavení ukládání cookies můžete kdykoliv změnit zde
Telefon:
+420 605 345 345
 

Novinky

(Čt 14. 10. 2021)

Stále se zlepšujeme i na základě vašich podnětů! V našem konfigurátoru počítačových pomůcek naleznete…

(St 13. 10. 2021)

V tomto historickém okénku se zaměříme na terminologii, která už po dobu takřka čtvrt století provází…

(Út 5. 10. 2021)

V dnešní novince si blíže představíme pojem „SMA“, s kterým se můžete mimo jiné setkat při objednávce…

 

Sociálně

Úvodní stránka

Novinky

Aktualizovali jsme oblíbený konfigurátor pomůcek na našem webu

(Čt 14. 10. 2021)

Stále se zlepšujeme i na základě vašich podnětů! V našem konfigurátoru počítačových pomůcek naleznete od dnešního dne mimo jiné také možnost odebrat v pomůcce typu digitální čtecí přístroj zobrazovací jednotku. Sestavte si pomůcku tak, jak Vám vyhovuje!

Historické okénko – Terminologie

(St 13. 10. 2021)

V tomto historickém okénku se zaměříme na terminologii, která už po dobu takřka čtvrt století provází vývoj speciálních softwarů. Jen málokdo z nás si tu dobu pamatuje, ti nejmladší z nás ji vůbec nezažili. Věříme proto, že následující připomenutí pro vás bude zajímavým čtivem, díky kterému se na známé pojmy podíváte z nových úhlů pohledu a které vám ukáže, jakým výzvám v rozvoji názvosloví jsme čelili…

přečíst celou novinku

Smlouva o údržbě softwaru – Software Maintenance Agreement (SMA)

(Út 5. 10. 2021)

V dnešní novince si blíže představíme pojem „SMA“, s kterým se můžete mimo jiné setkat při objednávce pomůcky v našem online konfigurátoru. Lidé se často mylně domnívají, že jde jen o „předplatné“ nebo „upgrade“ speciálního softwaru. SMA není ani jedno z toho, spojuje v sobě však výhody obojího, které určitě stojí za pozornost.

přečíst celou novinku

Aktualizovali jsme nabídku zařízení Apple iPhone.

(So 18. 9. 2021)

V oblíbeném online konfigurátoru od pátečního dne naleznete i nejnovější modely iPhone 13. Naopak nejstarší modely X, Xs, Xs Max a 11 Pro Max jsme z nabídky vyřadili. Věříme, že si z aktuální nabídky vybere každý.

Vyšla SuperNova a Dolphin ScreenReader 20.03

(St 15. 9. 2021)

Dne 6. 9. vyšla SuperNova 20.03, která přináší nové možnosti funkce „Skenovat a číst“. Slabozrakým uživatelům nyní umožňuje přidávat poznámky do naskenovaných textů a nepřístupných souborů PDF. Aktualizace 20.03 přináší rovněž zlepšení kvality obrazu z připojených kamer ve funkci „Připojit a zobrazit“, podporu lupy VISULEX Maki a řadu dalších oprav a vylepšení.

přečíst celou novinku

Accessibility 4U – sada aplikací a nastavení pro zlepšení přístupnosti operačního systému a programového vybavení

(St 18. 8. 2021)

V tomto článku vám představíme software Accessibility 4U, balíček součástí různorodých funkcí a vlastností, jež však spojuje jediná motivace – zajistit všem zrakově postiženým uživatelům kompenzačních pomůcek bez ohledu na jejich znalosti a dovednosti efektivní a bezpečnou práci s jejich kompenzační pomůckou. Důraz je kladen na odstraňování bariér při přístupu ke zdrojům informací i zábavy.

přečíst celou novinku

Měníme název sady scriptů Accessibility 4u v.2.1 na Accessibility 4U

(Pá 13. 8. 2021)
Nový název bez uvedení generace scriptu více odráží skutečnost, že je tento script pod neustálým vývojem týmu specialistů v Adaptechu. Vždy tedy ve své pomůcce dostáváte to nejaktuálnější a nejnovější řešení, které je v místě a čase k dispozici.

Přichází další aktualizace telefonů Kapsys MiniVision2

(Pá 6. 8. 2021)

Společnost Adaptech oznamuje, že byla uvolněna další aktualizace softwaru telefonů Kapsys MiniVision2 s označením 8607.

přečíst celou novinku

Vyšla SuperNova a Dolphin ScreenReader 20.02

(Čt 10. 6. 2021)

Tato verze, vydaná 1. června, se soustřeďuje na čtení textu, nechybí ale ani množství obecných vylepšení a oprav pro populární webové prohlížeče a další aplikace.

přečíst celou novinku

Nová aktualizace telefonů Kapsys SmartVision 2

(Po 17. 5. 2021)

Společnost Adaptech s potěšením oznamuje, že je na světě další aktualizace softwaru telefonů Kapsys SmartVision 2 s označením 8475.

přečíst celou novinku

Srovnání oblíbených aplikací pro iOS

(St 5. 5. 2021)
Představíme vám a otestujeme několik nejpoužívanějších aplikací pro platformu iOS a jejich alternativy. přečíst celou novinku

Aktualizace katalogu pro školy

(Po 3. 5. 2021)

K 29.4.2021 jsme aktualizovali a doplnili nabídku výhodných setů kamerových lup pro školy. Nově v naší nabídce naleznete set dvou nejoblíbenějších lup HumanWare Explore 5 a 8 a set HumanWare Explore 5 s jedním z vybraných monitorů.

Pojďte s námi do Klubovny – přichází Clubhouse pro Android

(Po 3. 5. 2021)

V dnešní novince si představíme aplikaci Klubovna, první, neoficiální, ale plně funkční aplikaci pro novou sociální síť Clubhouse. Že jste o této síti ještě neslyšeli? Jedná se o relativně novou sociální síť, která může být pro spoustu nevidomých a těžce zrakově postižených lákavá. Tato síť totiž funguje pouze na bázi hlasové komunikace. Žádná videa, obrázky ani psaní, jen hlas.

přečíst celou novinku

Problémy s Facebookem na telefonech Kapsys SmartVision 2

(Út 20. 4. 2021)

V poslední době se řada uživatelů telefonů Kapsys SmartVision 2 může setkat s nefunkčností novějších verzí aplikace Facebook na těchto přístrojích.

přečíst celou novinku

První aktualizace telefonu Kapsys MiniVision2 je tu!

(Út 20. 4. 2021)

Společnost Adaptech oznamuje, že byla uvolněna první aktualizace softwaru telefonů Kapsys MiniVision2 s označením 8270.

přečíst celou novinku

K dnešnímu dni jsme aktualizovali nabídku zařízení Apple iPhone.

(Čt 1. 4. 2021)

V oblíbeném online konfigurátoru aktuálně naleznete i nejnovější modely iPhone 12. Naopak nejstarší modely 7/7Plus, 8/8Plus jsme z nabídky vyřadili. Věříme, že si z aktuální nabídky vybere každý.

Produkty společnosti Anyview

(Út 23. 3. 2021)

Po delší době se nám ozval zástupce společnosti Anyview a potvrdil naši objednávku.

Na základě této skutečnosti jsme s okamžitou platností odvolali doprodej těchto produktů.

Produkty společnosti Anyview

(Po 22. 3. 2021)

Vzhledem k aktuální situaci, kdy s námi společnost Anyview přestala komunikovat, jsme nuceni vám oznámit, že po vyprodání skladových zásob jednotlivých modelů této značky již nebudeme schopni objednat nové kusy a tyto modely budou pak do odvolání staženy z naší nabídky.

V případě vašeho zájmu jsme vám připraveni nabídnout náhradní řešení, které si můžete osobně přijít vyzkoušet. Děkujeme…

Kapsys MiniVision2 - v jednoduchosti je síla

(Pá 12. 2. 2021)

V dnešní recenzi se budeme věnovat nedávno představenému telefonu Kapsys MiniVision2. Jedná se o nástupce telefonu MiniVision, tedy o plně ozvučený mobilní telefon vhodný pro každého, kdo potřebuje malý a jednoduše ovladatelný mobilní telefon s hlasovým výstupem. Důraz je kladen především na jednoduché a intuitivní ovládání a kvalitní telefonní funkce. Původní…

přečíst celou novinku

Vyšla SuperNova a ScreenReader verze 20.01

(St 10. 2. 2021)

Tato verze byla vydána dne 26. 1. 2021. Nevidomí a slabozrací uživatelé SuperNovy si s upgradem na verzi 20 mohou užívat čtení přístupných knih, časopisů, webových stránek a tištěných materiálů.

přečíst celou novinku

Přichází Kapsys MiniVision2

(St 27. 1. 2021)

Společnost Adaptech s potěšením oznamuje, že na trh přichází nová generace telefonu Kapsys MiniVision s označením MiniVision2.

přečíst celou novinku

Vyšla SuperNova a ScreenReader verze 19.05

(Pá 20. 11. 2020)

(aktualizováno 11. 1. 2021)
SuperNova 19.05, vydaná 18. listopadu, obsahuje řadu vylepšení, včetně zlepšené podpory optického přibližování funkce Připojit a zobrazit, vylepšení tučných písem, aplikací pro videohovory, webových prohlížečů Chrome a Firefox a mnoho dalšího.

přečíst celou novinku

Problémy s mobilním Facebookem a jejich řešení

(St 21. 10. 2020)

Používáte na počítači sociální síť Facebook a jste nevidomí? V tom případě s největší pravděpodobností využíváte odlehčenou verzi jejich stránek, tzv. mobilní verzi na adrese https://m.facebook.com.

přečíst celou novinku

SuperNova a Dolphin ScreenReader 19.04

(Pá 2. 10. 2020)

Tato verze, vydaná společností Dolphin dne 28. října, se nese ve znamení oprav několika chyb.

přečíst celou novinku

Vyšla SuperNova a ScreenReader v19.03

(Pá 28. 8. 2020)

Tato menší aktualizace, vydaná 20. srpna 2020, se soustřeďuje především na podporu komunikačních aplikací, ani ostatní uživatelé však nepřijdou zkrátka.

přečíst celou novinku

Aktualizace cen Apple iPhone

(Po 13. 7. 2020)

Je pondělí třináctého a společnost Apple oznámila trvalé snížení cen u vybraných modelů mobilních telefonů iPhone 11 Pro a Apple iPhone 11 Pro Max ve všech paměťových variantách o 2 000 korun.

přečíst celou novinku

Nová aktualizace telefonů Kapsys SmartVision 2

(Pá 26. 6. 2020)

Společnost Adaptech s potěšením oznamuje, že je na světě další aktualizace softwaru telefonů Kapsys SmartVision 2 s označením 7602.

přečíst celou novinku

Máte potíže po nedávné aktualizaci Windows? Máme řešení!

(Út 19. 5. 2020)

Poslední aktualizace Windows KB4556799 může způsobit nemálo potíží uživatelům kompenzačních pomůcek.

přečíst celou novinku

Oznámení o postupném uvolňování omezení provozu naší společnosti

(Po 27. 4. 2020)

Vážení zákazníci,

na základě aktuální situace dochází dnešním dnem k postupnému uvolňování předešlého opatření o omezení provozu naší společnosti.

přečíst celou novinku

Spouštíme zcela nový konfigurátor multifunkčních komunikačních pomůcek pro zrakově postižené na bázi Apple iPhone

(Čt 2. 4. 2020)

Stále vylepšujeme a zdokonalujeme naše služby veřejnosti i úřadům práce. Nyní přicházíme s přehledným nástrojem na sestavení pomůcky na bázi Apple iPhone i v nejnižší ekonomické náročnosti. Součástí konfigurátoru je i zcela unikátní srovnání parametrů a funkcí jednotlivých modelů z pohledu potřeb nevidomých a těžce zrakově postižených.

přečíst celou novinku

Oznámení

(Po 16. 3. 2020)

Vážení zákazníci,

byla přijata vládní opatření, která mají za cíl minimalizovat rizika s šířením koronaviru - COVID-19 a to nejen na území České republiky.

přečíst celou novinku

Novinky v našem katalogu

(Po 9. 3. 2020)

Nasloucháme našim zákazníkům! S platností od 1.3.2020 jsme se rozhodli rozšířit funkcionalitu produktů textReado Move, MoveMag, PivotDesk, PivotDesk MOVE a PivotDesk MOVE EDU o velmi poptávanou funkci kalkulačky. Zároveň pro nezájem odstraňujeme z produktů textReado Move a textReado MoveMag čtečku čárových a QR kódů.

Dále pak nahrazujeme řadu oblíbených braillských tiskáren Delta inovovanou… přečíst celou novinku

Vyzkoušejte nový Microsoft Edge

(St 4. 3. 2020)

Společnost Microsoft se po mnoha měsících rozhodla vydat pro všechny uživatele Windows 10 novou verzi svého prohlížeče Edge.

přečíst celou novinku

SuperNova a Dolphin ScreenReader verze 19.02

(Út 3. 3. 2020)

Včera byla vydána bezplatná aktualizace pro všechny uživatele programů SuperNova a Dolphin ScreenReader 19. Tato aktualizace je okamžitě k dispozici ve všech edicích programu SuperNova ke stažení pomocí nabídky Aktualizace z internetu. Pro seznam novinek v této verzi pokračujte ve čtení…

přečíst celou novinku

Měníme nabídku 14 a 15palcových notebooků opět na aktuální modely!

(St 19. 2. 2020)
Nově v našich nabídkách nabízíme notebooky Lenovo ThinkPad E15, resp. Lenovo ThinkPad E14 které plně nahrazují modely Lenovo ThinkPad E590 resp. Lenovo ThinkPad E490.

Od prvního února 2020 rušíme telefonní čísla pevné linky

(St 29. 1. 2020)
Vašim telefonickým požadavkům se rádi budeme věnovat na telefonních číslech: +420 605 321 321 případně +420 605 345 345. přečíst celou novinku

SuperNova a ScreenReader 19.01

(Út 28. 1. 2020)

Přesně před týdnem byla vydána nová verze zvětšovacích a odečítacích programů SuperNova a Dolphin ScreenReader, ačkoli oficiální oznámení bylo vydáno teprve včera.

přečíst celou novinku

Aktualizace MiniVision v6969

(Pá 17. 1. 2020)

Společnost Adaptech oznamuje, že byla uvolněna menší aktualizace softwaru telefonů Kapsys MiniVision s označením 6969.

přečíst celou novinku

NewsBack – zprávy rychle, jednoduše, efektivně

(Pá 1. 11. 2019)

V další novince vám představujeme skvělou RSS čtečku pro Android s názvem NewsBack, která slouží k rychlému a pohodlnému čtení zpráv z různých zdrojů, které si můžete i libovolně přidávat a mít tak vždy po ruce přesně ty zprávy, které vás zajímají.

přečíst celou novinku

SuperNova a ScreenReader 18.05 ve znamení oprav

(Čt 24. 10. 2019)

Tato verze, vydaná již 15. října, se soustřeďuje na opravy nejrůznějších problémů často používaných funkcí a operačních systémů.

přečíst celou novinku

Vyšla třetí betaverze JAWS 2020

(St 23. 10. 2019)

Právě vyšla již třetí betaverze odečítacího softwaru JAWS 2020 a my vám přinášíme její seznam změn.

přečíst celou novinku

Moovit – v MHD se již neztratíte

(Pá 18. 10. 2019)

V dnešní novince bychom vám rádi představili šikovnou aplikaci, která je užitečným pomocníkem při cestování hromadnou dopravou. Aplikace se jmenuje Moovit a je k dispozici pro telefony s operačními systémy Android a iOS. My jsme ji testovali na telefonu Kapsys SmartVision 2 s Androidem verze 6.0, ve kterém pracuje naprosto bezproblémově.

přečíst celou novinku

Vyšla druhá betaverze JAWS 2020

(Čt 10. 10. 2019)

Přichází již druhá betaverze odečítače JAWS 2020 a my vám opět přinášíme seznam změn a vylepšení, která tato verze nabízí. Tento seznam obsahuje ty nejviditelnější změny, ačkoliv bylo přidáno i spousta dalších vylepšení nahlášených uživateli.

přečíst celou novinku

Aktualizace pro telefony Kapsys MiniVision 6784

(Pá 4. 10. 2019)

Společnost Adaptech s potěšením oznamuje, že byla uvolněna aktualizace softwaru telefonů Kapsys MiniVision s označením 6784.

přečíst celou novinku

Lenovo a Rok s Dolphinem

(Út 1. 10. 2019)

Rádi bychom poděkovali všem, kteří se účastní letošní kampaně Rok s Dolphinem. K půlnoci z pondělí 30. září na 1. října 2019 jsme ukončili přijímání žádostí o přidělení licencí.

přečíst celou novinku

První veřejná betaverze JAWS 2020 byla právě vydána

(Čt 19. 9. 2019)

Ještě to není ani rok od vydání finální anglické verze JAWSu 2019 a teprve necelý měsíc od vydání českého, které vyšlo s téměř ročním zpožděním, a už je tu první veřejná anglická betaverze JAWSu 2020. Věřím, že po uvedení finální anglické verze bude ta česká uvedena dříve než za deset měsíců.

přečíst celou novinku

SuperNova a Dolphin ScreenReader 18.04

(Pá 13. 9. 2019)

Předevčírem vydaná verze se soustřeďuje hlavně na opravy chyb a novinky pro organizace.

přečíst celou novinku

Přinášíme dobré zprávy: český JAWS 2019 a chystané velké srovnání odečítačů

(Pá 30. 8. 2019)

Pokud jste tuto skutečnost ještě nezaznamenali, s potěšením vám oznamujeme, že dne 27. srpna byla vydána oficiální česká verze populárního odečítače JAWS 2019.1906.10.7 z díl­ny společnosti Freedom Scientific v edicích Home Edition a Professional Edition prostřednictvím českého zastoupení, společnosti GALOP spol s r.o.

přečíst celou novinku

Rok s Dolphinem pokračuje

(Čt 22. 8. 2019)

Z důvodu velkého zájmu jsme si dovolili prodloužit akci Rok s Dolphinem do 30. 9. 2019.

přečíst celou novinku

Změna cen tiskáren ViewPlus

(St 24. 7. 2019)
Ke dnešnímu dni jsme změnili ceny tiskáren a softwaru společnosti ViewPlus

Stále je co vylepšovat.

(Ne 14. 7. 2019)
Dnes jsme spustili aktualizovaný konfigurátor počítačových pomůcek. přečíst celou novinku

SuperNova & ScreenReader ve verzi 18.03

(St 10. 7. 2019)

Uživatelé klávesnice mohou nyní díky Dolphin produktům verze 18.03 vydané 9. července zachycovat a skenovat snímky z fotoaparátu stiskem ovládací klávesy. Též byla přidána podpora braillského řádku Focus 5. Uživatelé více monitorů mohou nyní rozhodnout, zda se má ovládací panel zobrazit na monitoru s myší nebo na monitoru, na kterém se zobrazoval předtím.

přečíst celou novinku

Slovenská lokalizace programu Balabolka

(Po 8. 7. 2019)

Rádi bychom vám tímto oznámili, že od aktuální vyšlé verze přebíráme zajištění slovenské lokalizace uživatelského rozhraní a nápovědy programu Balabolka.

přečíst celou novinku

Nová aktualizace telefonů Kapsys SmartVision 2

(Pá 28. 6. 2019)

Společnost Adaptech s potěšením oznamuje, že je na světě další aktualizace softwaru telefonů Kapsys SmartVision 2 s označením 6607.

přečíst celou novinku

Jízdní řády IDOS pro Windows jsou pro držitele průkazů ZTP a ZTP/P zdarma

(Pá 31. 5. 2019)

Společnost Adaptech s.r.o. s velkým potěšením oznamuje, že na základě dlouhodobého jednání se společností CHAPS spol. s r.o. zajistí držitelům průkazů ZTP a ZTP/P licenci softwaru IDOS pro Windows zdarma.

přečíst celou novinku

Oblíbená lupa Zoomax 7HD je nahrazena lupou 7HD Plus

(Út 21. 5. 2019)

Společnost Zoomax nahrazuje oblíbený model Zoomax Snow 7HD inovovaným modelem Zoomax Snow 7HD Plus.

přečíst celou novinku

Nový konfigurátor poč. pomůcek - čtyři kroky k pomůcce

(St 15. 5. 2019)
Od začátku května nabízíme zcela přepracovaný a hlavně přehledný katalog našich výrobků. Jeho součástí je i přehledný konfigurátor digitálních zápisníků, digitálních čtecích zařízení a digitálních lup. přečíst celou novinku

SuperNova a ScreenReader verze 18.02 pro lepší zážitek ze čtení

(Út 14. 5. 2019)

Právě vyšla česká verze zvětšovacích a odečítacích produktů společnosti Dolphin ve verzi 18.02. Tato verze se soustřeďuje na významně zlepšené možnosti čtení textu ze skeneru, fotoaparátu či obrazového souboru, nezávislé nastavení zvětšení pro každý připojený monitor, uživatele hlasového výstupu pak jistě potěší možnosti definování slovníku výjimek výslovnosti pro každý hlas.

přečíst celou novinku

QTranslate - překlad jednoduše a okamžitě

(Čt 18. 4. 2019)

V dnešní novince bychom vám rádi představili šikovný a přitom jednoduše ovladatelný online překladač pro Windows. Jen v pár krocích si můžete přeložit označený text a nechat si jej přečíst hlasovou syntézou.

přečíst celou novinku

Rok s Dolphinem

(St 3. 4. 2019)
Vážení přátelé a kolegové,

s radostí vám oznamujeme, že se nám podařilo uskutečnit něco, co v České republice dosud nemá obdoby.

přečíst celou novinku

Aktualizace pro telefony Kapsys MiniVision v6312

(Po 17. 12. 2018)

Společnost Adaptech s potěšením oznamuje, že je na světě první aktualizace softwaru telefonů Kapsys MiniVision s označením 6312.

přečíst celou novinku

Aktualizace pro telefony Kapsys SmartVision 2 v5989

(Po 17. 12. 2018)

Společnost Adaptech s potěšením oznamuje, že je na světě další aktualizace softwaru telefonů Kapsys SmartVision 2 s označením 5989.

přečíst celou novinku

SuperNova a ScreenReader 17.05: podpora Microsoft Office a dalších nejpoužívanějších aplikací

(Čt 22. 11. 2018)

Předevčírem vydaná verze produktů Dolphin SuperNova a ScreenReader se soustřeďuje především na podporu a opravy pro nejpoužívanější verze aplikací sady Microsoft Office, ale najdou se i další opravy.

přečíst celou novinku

Braillské řádky mimořádné kvality za skvělou cenu

(Pá 16. 11. 2018)

Již od začátku listopadu můžete objednávat braillské řádky vysoké kvality a mimořádné spolehlivosti za cenu, která nemá konkurenci.

přečíst celou novinku

Systém Windows ve verzi 1809 je nyní opět k dispozici

(St 14. 11. 2018)

Včera společnost Microsoft vydala novou verzi operačního systému s názvem October 2018 Update. Proč je k dispozici až v půli listopadu a co opožděnému vydání předcházelo?

přečíst celou novinku

Program Balabolka kompletně česky

(Po 12. 11. 2018)

Počínaje verzí 2.14.0.671 pře­bíráme kontrolu nad kompletní lokalizací programu Balabolka. Stále se zvětšující potenciál tohoto vydařeného produktu nás přivedl na myšlenku zajistit pro české uživatele nejen kvalitní lokalizaci jeho grafického rozhraní, ale i jeho nápovědy.

přečíst celou novinku

Windows jako služba - důsledky a řešení

(Čt 1. 11. 2018)

Windows coby operační systém známe již více než dvacet let, netřeba jej tedy představovat. Doba, v níž systém Windows vznikal, přála osobním počítačům, které se těšily čím dál větší oblibě a nacházely si cestu do stále většího počtu domácností. Nové hlavní verze systému Windows vycházely co 3–5 let a uživatel se s nimi nejčastěji setkával právě nákupem nového počítače, jinak nebyl důvod na ně přecházet,…

přečíst celou novinku

SuperNova & ScreenReader 17.04: důležité inovace a opravy v jednom

(Čt 18. 10. 2018)

Aktualizace produktů SuperNova a ScreenReader 17.04 je důkazem, že dílčí aktualizace neslouží pouze k opravám chyb. Nově byla totiž zařazena podpora aplikací Skype 8 a Thunderbird. Na své si pak přijdou i podnikoví zákazníci.

přečíst celou novinku

Adaptech Obnova Systému – unikátní pomocník při zálohování a obnově vašich dat

(Út 16. 10. 2018)

V dnešní novince bychom vám rádi představili a přiblížili oblíbený nástroj AOS neboli Adaptech Obnova Systému, který vás ochrání před jakoukoli chybou operačního systému Windows.

přečíst celou novinku

SuperNova a ScreenReader 17.03: uživatelé prohlížeče Mozilla Firefox, radujte se!

(Út 21. 8. 2018)

Podpora tohoto populárního prohlížeče je jednou ze stěžejních novinek této včera vydané verze, je toho však mnohem více k vyzdvihnutí, takže není důvod, proč si o mnohých novinkách nepřečíst a hlavně neaktualizovat.

přečíst celou novinku

Zajištění používání klasického Skypu bez neustálých výzev k aktualizaci na novou verzi jeho rozhraní? Víme, jak na to!

(Po 16. 7. 2018)

Možná jste si všimli, že vás Skype v poslední době čím dál častěji vyzývá k jeho aktualizaci na novou, leč naneštěstí z hlediska odečítačů obrazovky ne příliš dobře použitelnou verzi 8.xx.

přečíst celou novinku

SuperNova 17.02 se zaměřuje na podporu aplikací Google Chrome a Pošta pro Windows 10

(Po 28. 5. 2018)

Dne 24. května společnost Dolphin oznámila dostupnost nové hlavní verze 17 svých produktů SuperNova a Dolphin ScreenReader. Hlavní novinkou je podpora webového prohlížeče Google Chrome a aplikace Pošta systému Windows 10. Jedná se o placenou verzi.

přečíst celou novinku

Chytré hodinky s Braillovým písmem již brzy v prodeji

(Čt 29. 3. 2018)

Přemýšleli jste už o tom, jaké by to bylo vlastnit chytré hodinky, nejlépe takové, které už od návrhu budou počítat se zrakově postiženými uživateli, a přitom vám zajistí maximální diskrétnost?

přečíst celou novinku

Aktualizace Kapsys v4259

(Pá 1. 12. 2017)

Po delším čase přichází opět aktualizace softwaru telefonů Kapsys Smartvision 2 s označením 4259.

přečíst celou novinku

SuperNova a ScreenReader dostávají s verzí 16.06 várku oprav

(Út 31. 10. 2017)

Společnost Dolphin uvedla dne 26. 10. 2017 další verzi svých produktů SuperNova a ScreenReader. Veškeré úsilí se tentokrát soustředilo na vychytání co největšího počtu problémů, žádné nové funkce tedy nečekejte. Co by ale byly nové funkce bez stabilního jádra, jež zajistí příjemnou a bezproblémovou práci s počítačem? Přesně o tom je tato verze.

přečíst celou novinku

Český hlas od Microsoftu po aktualizaci Windows 10 změní své jméno

(Po 23. 10. 2017)

Po aktualizaci Windows 10 na verzi 1709 (Fall Creators Update) se dosavadní český mobilní hlas Vít přejmenuje na Jakuba. Krom změny jména jsme však nezaznamenali žádný další rozdíl oproti dosavadnímu hlasu Vít.

přečíst celou novinku

Dochází vám rychle místo na disku? Víme, jak to vyřešit!

(Pá 13. 10. 2017)

V posledních týdnech se uživatelé mohou setkávat s problémy nedostatku místa na disku C:, a to aniž by něco stahovali.

přečíst celou novinku

PotPlayer a jeho užitečné funkce

(Pá 25. 8. 2017)

V dnešní novince bych se rád zaměřil na multimediální přehrávač PotPlayer a některé jeho užitečné funkce.

přečíst celou novinku

SuperNova & ScreenReader 16.05: podpora monitorů s vysokým rozlišením a další opravy

(Po 21. 8. 2017)

Už 3. srpna vyšla verze 16.05 zvětšova­cích/odečítacích programů SuperNova a Dolphin ScreenReader řešící hlavně podporu monitorů s vysokým rozlišením včetně možnosti zvětšení textu položek v systému Windows, naštěstí se ale dostalo i na další vylepšení a opravy chyb minulých verzí.

přečíst celou novinku

Další aktualizace Smartvision2

(Po 21. 8. 2017)

Před pár dny byla vydána další aktualizace Kapsys smartvision 2 s označením 4069. Tato aktualizace opravuje problém s občasným zamrzáním hardwarové klávesnice, přidává podporu braillských řádků a další vylepšení.

přečíst celou novinku

Nokia mapy opět online

(Pá 21. 7. 2017)

V dnešní bleskovce mám opět dobrou zprávu pro příznivce Nokií, a tentokrát pro ty, kdo využívali nebo by stále ještě rádi využili její navigační aplikaci Mapy.

přečíst celou novinku

ABBYY FineReader 14 Standard a přístupnost s odečítači obrazovky

(Pá 30. 6. 2017)

V dnešní novince bych se chtěl zaměřit na soupis funkcí jednotlivých verzí programu FineReader 14 a přístupnost tohoto produktu ve verzi Standard s odečítači obrazovky.

přečíst celou novinku

ABBYY FineReader 14 - nový přístup ke scanování a OCR

(Pá 16. 6. 2017)

Před nedávnem společnost ABBYY vydala novou verzi notoricky známého produktu FineReader. Účelem tohoto článku je popsat jeho nové funkce a zároveň provézt srovnání v ovládání s verzí 12, od níž se aktuální verze 14 značně liší.

přečíst celou novinku

Opravná aktualizace 16.04 produktů Dolphin konečně k dispozici

(Út 13. 6. 2017)

Pokud pozorně sledujete naše novinky, jistě jste si povšimli, že majitelé licence SuperNovy a ScreenReaderu verze 15 mají již několik týdnů k dispozici aktualizaci řešící mimojiné problém aplikací Office 2013/2016 (více zde). Nyní se mohou radovat i uživatelé verze 16.

přečíst celou novinku

Kapsys SmartVision2 - ještě efektivnější práce z klávesnice

(Pá 9. 6. 2017)

A je to tady zas! Po dalších dvou měsících uvolňuje společnost Kapsys novou aktualizaci svých přístrojů SmartVision2 s označením 3918.

přečíst celou novinku

Vývoj Window-Eyes ukončen

(Pá 2. 6. 2017)

Společnost Adaptech s.r.o. s politováním oznamuje, že firma VFO ukončila vývoj jednoho z nejlepších odečítacích programů na trhu, softwaru Window-Eyes.

přečíst celou novinku

Nokiáři, nezapomínáme na vás!

(Pá 12. 5. 2017)

Mezi nevidomými je stále hodně těch, kteří využívají nedotykové telefony se systémem Symbian, a to i k prohlížení webu, které je s odečítačem Mobile Speak a jeho zkratkami jedno z nejefektivněj­ších. Bohužel v poslední době se uživatelé setkávají se stále více stránkami, které v Nokii nejdou otevřít.

přečíst celou novinku

SuperNova 15.06: podpora Windows 10 Creators Update

(St 10. 5. 2017)

(aktualizováno 23. 5. 2017)

Společnost Dolphin vydala dne 24. 4. 2017 poslední speciální aktualizaci starší hlavní verze produktů SuperNova a Dolphin ScreenReader verze 15 pro podporu nejnovější verze operačního systému Windows 10 Creators Update.

přečíst celou novinku

Program Balabolka a jeho možnosti pro efektivní čtení textů

(Pá 5. 5. 2017)

V dnešním příspěvku bych se rád zaměřil na námi dodávaný a lépe počeštěný program Balabolka. Jedná se o velmi efektivní nástroj, umožňující čtení textů pomocí hlasových syntéz.

přečíst celou novinku

Hlasové syntézy Speechtech a jejich řídicí aplikace

(Pá 28. 4. 2017)

Velkou novinkou námi dodávaných produktů jsou hlasové syntézy od společnosti Speechtech. Jedná se o vysoce kvalitní hlasové syntézy, založené na lidské řeči.

přečíst celou novinku

Kapsys SmartVision verze 3743.4279: i starší telefony dostávají aktualizaci

(Pá 21. 4. 2017)

Společnost Kapsys nezapomíná ani na majitele první generace telefonů Smartvision a i pro ně si připravila softwarovou aktualizaci s označením 3743.4279.

přečíst celou novinku

Český hlas Vít v nové edici windows 10

(Po 10. 4. 2017)

Jednou z novinek nadcházející velké aktualizace systému Windows 10 je i česká hlasová syntéza Vít Mobile TTS. Ve výchozím stavu je tento hlas dostupný pouze v aplikacích Microsoftu jako je např Narator. Díky našemu skriptu však lze tento hlas zpřístupnit i pro běžné Sapi, takže je použitelný ze všech aplikací jako jsou např odečítače obrazovky a jiné.

přečíst celou novinku

SuperNova a ScreenReader 16.03: neplacená aktualizace s hodnotnými novinkami

(Út 4. 4. 2017)

Včera vydala společnost Dolphin verzi 16.03 produktů SuperNova a Dolphin ScreenReader. Ačkoli se jedná o bezplatnou aktualizaci pro majitele verze 16, krom oprav stability při práci s produkty sady Microsoft Office jsou zde i významnější novinky.

přečíst celou novinku

Nainstalujte si Windows 10 poslepu, konečně je to opravdu možné!

(Po 3. 4. 2017)

Pozor pozor, přichází skutečná revoluce v přístupnosti!!! Novou aktualizaci Windows 10 s názvem Creators Update, kterou začne společnost Microsoft uvolňovat 11. dubna, si budete moci nainstalovat bez zrakové kontroly, a to od začátku až do konce. Vyzkoušeli jsme a opravdu to funguje!

přečíst celou novinku

Významná aktualizace telefonů Kapsys Smartvision 2 verze 01.00.3746

(Út 28. 3. 2017)

Nejsou to ještě ani dva měsíce, co společnost Adaptech představila novou generaci telefonů Kapsys Smartvision 2 a již je k dispozici aktualizace jeho softwaru s označením 01.00.3746. Novinek a dalších změn je spousta napříč celým systémem.

přečíst celou novinku

SuperNova 16.02 ve znamení oprav a drobných změn

(St 22. 2. 2017)

Dne 26. ledna 2017 vydala společnost Dolphin produkty SuperNova a Dolphin ScreenReader ve verzi 16.02, která se soustředí hlavně na opravy problémů, najdou se ale i nějaké ty menší novinky.

přečíst celou novinku

SuperNova & ScreenReader ve verzi 16

(Čt 8. 12. 2016)

Zvětšovací/ode­čítací produkty Dolphin lze nyní používat omezeně i bez instalovaných služeb, a to i v edici Dolphin Pen; ovládací panel lze nyní zvětšovat bez ztráty kvality obrazu; nová karta Média nyní sdružuje všechny mediální funkce včetně funkcí Knihovna a Skenovat a číst; uživatelské profily nyní zapínají a vypínají ty funkce, které vzhledem ke zrakovému postižení potřebujete; nyní lze přečíst…

přečíst celou novinku

SuperNova a ScreenReader 15.05: dokončená podpora Microsoft Office 2016

(Pá 15. 7. 2016)

Nejen na Office 2016 se zaměřují produkty Dolphin verze 15.05, vydané 13. července 2016. Zlepšení se dočkala též sada Office 2013, přidána byla podpora aplikace Skype for Business.

přečíst celou novinku

SuperNova / ScreenReader 15.04: automatické přepínání jazyků a funkční OCR nejen pro češtinu

(Po 6. 6. 2016)

Společnost Dolphin vydala dne 2. 6. 2016 novou verzi produktů SuperNova a Dolphin ScreenReader. Tato nová verze přináší novou funkci automatického přepínání jazyka syntetizéru a další opravy problémů a chyb.

přečíst celou novinku

SuperNova 15.03: softwarová kamerová lupa, integrace studentů a další vylepšení

(Čt 31. 3. 2016)

Dne 22. března 2016 vydala společnost Dolphin novou verzi svých zvětšovacích/o­dečítacích produktů SuperNova a Dolphin Screen Reader. Novinky se nesou hlavně v duchu nového nástroje Připojit a zobrazit, jenž plní jak roli softwarové kamerové lupy, tak i prohlížeče interaktivní tabule pro podporu integrace studentů. I drobná další vylepšení se ale najdou.

přečíst celou novinku

Aktualizace telefonů Kapsys SmartVision: internetová rádia a nové klávesové zkratky

(St 13. 1. 2016)

Společnost Adaptech s potěšením oznamuje, že byla včera vydána nová aktualizace softwaru telefonu Kapsys SmartVision s označením 1943–4105. Tato aktualizace přináší mimo jiné vylepšenou českou lokalizaci, více klávesových zkratek a úplně novou aplikaci pro poslech internetových rá­dií.

přečíst celou novinku

SuperNova a ScreenReader 15.02: nové funkce, zlepšení a opravy pro všechny

(St 25. 11. 2015)

Není to tak dlouho, co společnost Dolphin vydala verzi 15, a už je tu verze 15.02, vydaná 16. 11. 2015 – aktualizace přinášející nejen opravy, ale i mnohá vylepšení funkčnosti, takže přijde vhod snad všem.

přečíst celou novinku

ZoomText Fusion: revoluční plnohodnotné zvětšování a čtení obrazovky

(Pá 20. 11. 2015)

Společnost Ai Squared s potěšením oznamuje příchod nejnovějšího produktu ZoomText Fusion, navrženého pro osoby s pokročilou nebo progresivní zrakovou vadou. ZoomText Fusion nabízí všechny funkce a výhody produktu ZoomText Magnifier/Reader, a navíc přidává úplný modul čtení obrazovky. ZoomText Fusion přináší nejkomplexnější a nejpřívětivější řešení čtení obrazovky, se kterým se můžete na trhu setkat.

přečíst celou novinku

Window-Eyes 9.2: podpora Windows 10 a Office 2016

(Pá 9. 10. 2015)

Window-Eyes 9.2, vydaný 27. 7. 2015 (česky pak 25. 9. 2015), přináší úplnou podporu nejnovějšího operačního systému Windows 10, kancelářského balíku Microsoft Office 2016 a programu Adobe Reader DC. Window-Eyes vám umožňuje používat nejnovější technologie, zahrnuje inovativní způsob procházení webových stránek a celkově nabízí rychlejší a spolehlivější odečítání a zvýšenou produktivitu doma, ve škole…

přečíst celou novinku

Dolphin produkty řady 15: jediné řešení s plnohodnotným zvětšením a odečítáním s podporou Windows 10

(St 2. 9. 2015)

Po předchozím úspěšném veřejném testování vydala včera společnost Dolphin verzi 15 svých zvětšovacích/o­dečítacích produktů, jediného řešení kombinujícího plnohodnotné zvětšení obrazu a čtení z obrazovky s podporou nově vydaného operačního systému Windows 10. Inovace se dočkal i instalační program.

přečíst celou novinku

SuperNova 14.06: stabilita, výkon a něco navíc

(St 22. 7. 2015)

Společnost Dolphin vydala dne 16. 7. 2015 další aktualizaci 14.06 programu SuperNova, obsahující opravy a zlepšení stability, ale například také podporu zvětšení i při použití základního grafického ovladače společnosti Microsoft, Věrné vyhlazení a fyzický braillský režim v aplikaci Internet Explorer 11 v systému Windows 8, nebo rozšířenou podporu stolních lup v systémech Windows 7 a Windows 8, kde…

přečíst celou novinku

SuperNova 14.05: zlepšená produktivita v aplikacích sady Microsoft Office

(Čt 21. 5. 2015)

Včera vydaná verze 14.05 programu SuperNova přináší následující vylepšení:

 • nárůst výkonu a zrychlení odezvy při psaní o 40% v aplikaci Word 2013
 • zlepšená hlasová a braillská podpora odsazených a vnořených seznamů v aplikaci Word
 • ohlašování stavů zpráv (zodpovězeno, předáno, schůzka) v Doručené poště v aplikaci Outlook 2013
 • zlepšená kompatibilita se stolními televizními lupami pro pohodlné…
přečíst celou novinku

Window-Eyes 9.1 již plně česky!

(St 13. 5. 2015)

Dnes byla oficiálně vydána aktualizace odečítacího programu Window-Eyes verze 9.1 v české lokalizaci.

přečíst celou novinku

Window-Eyes 9.1: podpora webového prohlížeče Chrome, opravy chyb

(Pá 20. 3. 2015)

Společnost AI Squared s potěšením oznamuje, že dne 5. 3. 2015 vydala další aktualizaci odečítacího programu Window-Eyes, k dispozici zdarma pro majitele verze 9. Ke všem vylepšením, dostupným ve verzi 9, přidává verze 9.1 podporu webového prohlížeče Chrome a opravy problémů, které byly zjištěny po vydání verze 9.

přečíst celou novinku

Window-Eyes 9.0: nejlepší zážitek na internetu

(Čt 19. 3. 2015)

Společnost AI Squared s radostí oznamuje dostupnost nové hlavní verze odečítacího programu Window-Eyes 9.0, vydané 12. 1. 2015. Jde o placený upgrade ze starších verzí, novinky za to ale rozhodně stojí, ať už jde o revoluční přepracování prohlížení internetu s podporou nejmodernějších webových technologií dynamických webových aplikací, zpřístupnění účetního softwaru QuickBooks, zlepšenou odezvu, pomůcky…

přečíst celou novinku

NEBEZPEČÍ: Window-Eyes pod útokem (aktualizováno)

(Pá 16. 1. 2015)

Tuto noc došlo k napadení aplikace GW Toolkit – klíčové součásti nutné pro běh dalších aplikací běžících pod programem Window-Eyes. Oznámila to společnost Handshake, evropský distributor odečítacího programu Window-Eyes.

přečíst celou novinku

SuperNova 14.04: zlepšení pro poštovní programy a další opravy

(St 14. 1. 2015)

Součástí této verze programu SuperNova, vydané 14. ledna 2015, jsou zlepšení odečítání pro e-mailové klienty Windows Live Mail a Microsoft Outlook 2013, jakož i podpora nových zahraničních knihoven a novin, nechybí ani další opravy výkonu a stability.

přečíst celou novinku

Window-Eyes 8.4 - nové syntezátory, integrace Skype a opravy chyb

(Pá 5. 12. 2014)

Dne 10. 12. 2013 vydala společnost GW Micro menší aktualizaci produktu Window-Eyes, která přesto přináší podporu třech nových syntezátorů řeči, lepší integraci v programu Skype a opravy chyb, nalezených ve verzi 8.3. Pro majitele verze 8 je tato aktualizace zcela zdarma!

přečíst celou novinku

Window-Eyes 8.3: podpora Windows 8.1

(Čt 4. 12. 2014)

Verze 8.3 programu Window-Eyes spatřila světlo světa dne 4. září 2013. Určitě je proč aktualizovat, pokud jste tak ještě neučinili, neboť tato verze přináší podporu operačního systému Windows 8.1, lépe podporuje moderní aplikace Windows 8, zrychluje program Window-Eyes a rozšiřuje jeho funkční výbavu.

přečíst celou novinku

Window-Eyes 8.2: stabilita a výkon na prvním místě

(St 3. 12. 2014)

23. dubna 2013 přinesla společnost GW Micro aktualizaci svého produktu Window-Eyes s označením verze 8.2. Tato aktualizace řeší zejména problémy stability a výkonu, objevené po vydání verze 8.1. Pro majitele verze 8.0 je tato aktualizace zcela zdarma.

přečíst celou novinku

Window-Eyes 8.1: podpora sady Office 2013

(Út 2. 12. 2014)

Dne 20. 2. 2013 vydala společnost GW Micro Window-Eyes ve verzi 8.1. Tato verze přináší počáteční podporu sady Microsoft Office 2013, jakož i opravy chyb stability a výkonu, nahlášených po uvedení verze 8.0.

přečíst celou novinku

SuperNova 13.58 - jedny z posledních oprav pro Windows XP/Vista

(Pá 26. 9. 2014)

SuperNova 13.58, vydaná 7. září 2014, k dispozici zdarma pro majitele verze 13.50, zahrnuje:

 • Zlepšení produktivity ve Wordu rozšířením hlasového a braillského výstupu o informace o revizích a komentářích.
 • Další opravy pro webové formuláře, arabštinu a aplikaci Windows Live Mail 2012 ve Windows 7.
přečíst celou novinku

Problémová aktualizace Windows, která znefunkční nejen Skype

(St 17. 9. 2014)

Dne 9. září vydala společnost Microsoft kumulativní bezpečnostní aktualizaci KB2977629, jež přináší opravu 37 zranitelností webového prohlížeče Internet Explorer ve všech verzích od verze 6, jakož i opravy dalších, s bezpečností nesouvisejících problémů. Bohužel tato aktualizace stojí za výskytem pádů různých aplikací včetně Skype, často v součinnosti se zvětšovacími/o­dečítacími programy různých výrobců.

přečíst celou novinku

SuperNova 14.03: vylepšení Wordu a větší množství přístupných knih

(Pá 12. 9. 2014)

SuperNova 14.03, vydaná 8. září 2014, k dispozici zdarma pro majitele verze 14, zahrnuje:

 • Zlepšení produktivity ve Wordu rozšířením hlasového a braillského výstupu o informace o revizích a komentářích.
 • Podporu dalších knihoven v Knihovně programu SuperNova.
 • Další opravy pro webové formuláře, arabštinu a aplikaci Windows Live Mail 2012 ve Windows 7.
přečíst celou novinku

SuperNova 13.57 - zvýšená produktivita

(Čt 24. 7. 2014)

SuperNova 13.57 byla vydána 16. 7. 2014 a pro majitele verze 13 je zdarma. Obsahuje vylepšení a opravy pro zlepšení vaší produktivity.

 • Výkon v systému Windows 8.1. SuperNova je v tomto nejnovějším operačním systému výkonnější, čímž uvolňuje systémové prostředky pro ostatní aplikace.
 • Stabilita zvětšení: plynule zvětšuje text a obrázky po delší dobu a ve více oblastech.
 • Hlasový a braillský…
přečíst celou novinku

SuperNova 14.02 - stabilita a výkon

(Čt 24. 7. 2014)

SuperNova 14.02 byla vydána 17. 7. 2014 a pro majitele verze 14 je zdarma. Zlepšuje funkčnost Knihovny, dotykového ovládání, stabilitu a výkon.

 • Vylepšení Knihovny pro plynulejší přehrávání.
 • Výkon v systému Windows 8.1. SuperNova je v tomto nejnovějším operačním systému výkonnější, čímž uvolňuje systémové prostředky pro ostatní aplikace.
 • Zlepšení stability zvětšení znamená, že můžete pracovat…
přečíst celou novinku

SuperNova 14: čtení bez zábran

(Pá 13. 6. 2014)

Tato hlavní verze programu SuperNova, vydaná 16. května 2014, vám umožňuje číst cokoli včetně naskenovaných tištěných předloh, obrázkových dokumentů PDF nebo dokonce přístupných knih z knihoven online; přináší též úplnou podporu zvětšeného dotykového ovládání včetně speciální dotykové lišty a klávesnice na obrazovce. Česká lokalizace bude k dispozici od verze 14.02.

přečíst celou novinku

SuperNova 13.56: opravy vizuálních funkcí a podpora aplikací

(Po 2. 6. 2014)

SuperNova 13.56, vydaná 13. května 2014, opravuje technologii Věrné vyhlazení a zlepšuje tak zobrazení zvětšeného textu ve Windows 8 a v sadě Microsoft Office 2013; opravy zvětšovacího modulu zlepšují stabilitu v systému Windows 8.1; zvýraznění kurzoru lépe sleduje kurzor při čtení dokumentů; zlepšena podpora aplikací Internet Explorer, ABBYY FineReader, Windows Live Mail a Windows Essentials. Pro…

přečíst celou novinku

SuperNova 13.55: opravy nedostatků předchozích verzí a drobná vylepšení

(Čt 29. 5. 2014)

SuperNova 13.55, vydaná již ve čtvrtek 13.3.2014, přináší majitelům verze 13 zdarma podporu technologie Věrné vyhlazení v aplikacích Microsoft Office a Internet Explorer 11 v systému Windows 7, zlepšenou stabilitu v sadě Microsoft Office 2010/2013, opravu ztrácení ukazatele myši, automatické oznamování příchozích hovorů Skype, zlepšení výkonu odečítání v aplikaci Chicken Nugget (přístupný Twitter…

přečíst celou novinku

Window-Eyes 8.0: Windows 8, Java a mnoho dalších novinek

(Čt 27. 2. 2014)

Společnost GW Micro vydala 5. prosince 2012 Window-Eyes 8.0, inovovaný produkt plný novinek, díky nimž drží Window-Eyes krok s aktuálním vývojem v oblasti softwaru a IT. Zavedena byla podpora operačního systému Windows 8, přístup k aplikacím technologie Java, zdokonalena podpora internetu včetně standardu ARIA, nové možnosti vzdálené pomoci, zlepšena podpora aplikace Outlook 2007 a 2010, zlepšen výkon,…

přečíst celou novinku

SuperNova 13.54: podpora aplikace Internet Explorer 11 a další opravy

(Čt 19. 12. 2013)

Včera vydala společnost Dolphin nečekaně rychle další menší aktualizaci svých zvětšovacích a odečítacích programů SuperNova. Tato aktualizace řeší základní podporu aplikace Internet Explorer 11 a opravuje ohlašování změn stylů při používání klávesových zkratek v aplikaci Word, jakož i funkčnost Plynulého čtení v dokumentech PDF. Najdou se i drobná vylepšení, např. zlepšené čtení interpunkce v programu…

přečíst celou novinku

SuperNova 13.53 s několika inovacemi i nedořešenými problémy

(St 4. 12. 2013)

Společnost Dolphin vydala dne 2. prosince 2013 aktualizaci 13.53 produktu SuperNova. Mezi novinky patří zlepšená podpora funkce Věrné vyhlazení v systému Windows 7 a základní podpora této funkce v systému Windows 8.1 na ploše, hlavním panelu, v ovládacích panelech, Poznámkovém bloku a dalších aplikacích, které nevyužívají technologii Direct2D; zdokonalené odečítání v systému Windows 8.1, sadě Microsoft…

přečíst celou novinku

SuperNova 13.52 - vylepšený Reader Magnifier a podpora systému Windows 8.1

(Út 10. 9. 2013)

Společnost Dolphin dnes vydala další menší aktualizaci produktu SuperNova. Ta se tentokrát zaměřuje především na doplnění edice SuperNova Reader Magnifier o lepší navigaci na webu a v souborech PDF pomocí klávesnice, podporu nadcházejícího operačního systému Windows 8.1, obsaženy jsou rovněž opravy pro aplikaci Internet Explorer 10 a objekty Flash, kontakty v aplikaci Outlook 2013 nebo dialogové okno…

přečíst celou novinku

SuperNova 13.51 - úplná podpora přihlašovací obrazovky a další vylepšení

(Po 15. 7. 2013)

Dne 11. července vydala společnost Dolphin aktualizovanou verzi řady zvětšovacích/o­dečítacích programů SuperNova. Nejpatrnější novinkou je dokončená podpora přihlašovací obrazovky a zabezpečené pracovní plochy systému Windows, což nově zahrnuje braillský výstup a hlasový výstup s využitím libovolného syntetizéru v libovolném jazyce. Zkrátka nepřijdou ale ani uživatelé aplikací sad Microsoft Office…

přečíst celou novinku

SuperNova 13.50 - úplný seznam změn

(Po 20. 5. 2013)

SuperNova 13.50 obsahuje oproti verzi 13.03 stovky vylepšení a oprav, které se zaměřily na podporu systému Windows 8, sady Microsoft Office 2013 a aplikací Internet Explorer 10, iTunes 11, Adobe Reader a Skype.

přečíst celou novinku

SuperNova 13.50 zavádí podporu systému Windows 8

(Čt 16. 5. 2013)

Dne 14.5.2013 uvolnila společnost Dolphin novou verzi produktu SuperNova s označením 13.50. Tato nová verze přináší úplnou podporu systému Windows 8, základní podporu sady Microsoft Office 2013 (aplikace Word, Excel a Outlook) a přístupnost přihlašovací obrazovky a zabezpečené pracovní plochy 64-bitových variant systému Windows. Samozřejmostí jsou desítky dalších vylepšení a oprav stability a…

přečíst celou novinku

SuperNova 13.03

(St 16. 1. 2013)

SuperNova s označením 13.03, vydaná 8. ledna 2013, obsahuje několik vylepšení a řadu oprav. Majitelům verze 13 je poskytována zcela zdarma prostřednictvím funkce Aktualizace z internetu dostupné z menu Nápověda ovládacího panelu SuperNovy.

přečíst celou novinku

Novinky v SuperNově 13.02

(St 14. 11. 2012)

SuperNova 13.02 přináší především možnost připojování mnoha USB braillských řádků za chodu; dále byly odstraněny mnohé problémy podpory Internet Exploreru z předchozí verze 13.01; implementována základní podpora aplikace Adobe Reader XI; k tomu všemu spousta dalších oprav stability a výkonu zvětšení, hlasového a braillského výstupu.

přečíst celou novinku

SuperNova 13: revoluce v přístupu k internetu!

(Pá 14. 9. 2012)

Společnost Dolphin vydala dne 11. září 2012 verzi 13 svých zvětšovacích/o­dečítacích produktů SuperNova. Dlouhé měsíce usilovného vývoje se promítly nejvíce do modulu přístupu k internetu, který byl opět od základu přepracován a poskytuje přístup i k dynamickým webovým aplikacím. Můžete tak pohodlně vyhledávat, nakupovat nebo používat sociální sítě. SuperNova nyní rovněž rozpozná a umožní pohyb po…

přečíst celou novinku

SuperNova 12.08 a podpora 64–bitových MS Office

(Pá 15. 6. 2012)

Společnost Dolphin vydala dne 21. května menší aktualizaci SuperNovy s označením 12.08. Za zmínku stojí oficiální podpora 64–bitové edice sady Microsoft Office, více než 50procentní zrychlení odezvy při psaní v aplikaci Microsoft Word 2010, lepší podpora kalendáře a zpráv ve formátu HTML aplikace Microsoft Outlook, lepší podpora iTunes a Zen Desktop 5.

přečíst celou novinku

Další menší aktualizace SuperNovy verze 12.07

(St 15. 2. 2012)

Dne 10. 2. 2012 vyšla další bezplatná aktualizace produktu SuperNova s označením 12.07. Aktualizace zlepšuje synchronizaci hlasového výstupu a zvýraznění textu při plynulém čtení, práci s komunikačními nástroji a kancelářskými aplikacemi Microsoft Word a Lotus Notes, přidává podporu 64-bitových terminálových serverů a rovněž obsahuje desítky oprav stability a jiných vylepšení skriptovacího modulu,…

Nepřehlédněte — SuperNova 12.06 je tu!

(St 30. 11. 2011)

Společnost Dolphin vydala dne 24. 11. 2011 další aktualizaci SuperNovy, tentokrát s číslem 12.06. Tato aktualizace se může pyšnit rychlejší odezvou, větší robustností a oznamováním většího množství informací během formátování dokumentů, psaní e-mailů a práce s kontakty nebo programem iTunes.
Hlavní rysy této aktualizace: zrychlení technologie Věrné vyhlazení; desítky oprav pro Microsoft Office;…

přečíst celou novinku

Aktualizace produktů SuperNova verze 12.05

(Út 11. 10. 2011)
Včera vydala společnost Dolphin další z  řady aktualizací SuperNovy, tentokrát s číslem verze 12.05. Velkým přínosem této verze je zavedená podpora přístupných aplikací platformy Java v 64–bitových systémech Windows, především jde však opět o balík oprav problémů a dalších drobných změn, jejichž seznam je uveden níže.

SuperNova 12.04 s podporou Internet Exploreru 9

(Čt 14. 7. 2011)
Předevčírem vydala společnost Dolphin další doporučenou aktualizaci produktů SuperNova verze 12. Tato aktualizace zavádí podporu webového prohlížeče Internet Explorer 9, umožňuje pohodlnější práci s uživatelskými nastaveními, rozšiřuje možnosti získání informací o chybách v produktu, opravuje závažné pády a řeší problémy v aplikacích sad Microsoft Office 2007 a Microsoft Office 2010.

Doporučená aktualizace SuperNovy 12.03

(Pá 27. 5. 2011)
25. května 2011 vydala společnost Dolphin další bezplatnou aktualizaci SuperNovy, tentokrát s číslem verze 12.03. Toto je velmi doporučená aktualizace, jejíž instalací zlepšíte stabilitu již tak spolehlivé verze 12.02 a vyřešíte mnoho problémů hlášených prodejci a uživateli SuperNovy.

IDOSUpdate - program pro automatizaci aktualizací

(St 9. 3. 2011)
Jste–li uživateli produktu IDOS pro platformu PC, máme pro vás elegantní řešení, které vám umožní automaticky aktualizovat jeho datové soubory. Budete tak mít jízdní řády vždy aktuální s vynaložením minimálního úsilí. Pro vás ostatní je tu jedinečná možnost, jak si produkt IDOS opatřit.

Vydána aktualizace pro Dolphin produkty verze 11

(St 23. 2. 2011)

Společnost Dolphin nyní vydala další aktualizaci produktů Dolphin řady 11, nyní s pořadovým číslem 11.58. Toto je doporučená aktualizace implementující množství oprav různých chyb a pádů za účelem zvýšení spolehlivosti a stability produktu. Níže uvádíme seznam provedených oprav.

SuperNova 12.02 - změny oproti verzi 12.01

(Po 31. 1. 2011)
V minulém článku jsme se podívali na novinky verze 12 produktové řady SuperNova. Ačkoli do Česka se dostala jako první verze 12.02, nelze pominout skutečnost, že popsané novinky byly přítomny již ve verzi 12.01. Protože již delší dobu uvádíme seznam změn i menších aktualizací, nejinak učiníme u verze 12.02.

SuperNova 12 - nová řada produktů Dolphin

(Čt 27. 1. 2011)
Zvětšené aplikace nyní vypadají úžasně při použití zcela nové technologie Věrné vyhlazení společnosti Dolphin; zvyšte svou produktivitu použitím plnohodnotné podpory zobrazení na více monitorech včetně jedinečné funkce Tlumič myši; nyní si můžete upravit velikost ukazatele myši podle svých potřeb, takže vám již nikdy nezmizí z dohledu; SuperNova je mnohem bezpečnější než kdykoli předtím díky…

Menší aktualizace Dolphin produktů - verze 11.53

(St 12. 5. 2010)
Dne 29.4.2010 uvolnila společnost Dolphin třetí menší aktualizaci svých produktů SuperNova, Hal, Lunar a LunarPlus. Jelikož jsme vás od verze 11.50 neinformovali o novinkách v těchto nových verzích, napravíme to nyní. přečíst celou novinku

Produkty Dolphin verze 11.51 již česky (demoverze)

(Pá 2. 4. 2010)
Dne 01.04.2010 společnost Dolphin uvolnila očekávanou, českou verzi Dolphin produktů 11.51 (SuperNova, Hal, Lunar a LunarPlus). Přináší mnoho významných změn a výrazných zlepšení, včetně podpory 32- a 64-bitové verze operačního systému Windows 7. Pro majitele verze 11 k  dispozici zdarma buď formou rozsáhlejší programové aktualizace, dostupné z menu Nápověda/Aktualizace z internetu… přečíst celou novinku

Produkty Dolphin v dlouho očekávané verzi 11.50

(Čt 18. 3. 2010)
Dne 18. února 2010 zveřejnila společnost Dolphin novou verzi 11.50 svých produktů SuperNova, Hal, Lunar a LunarPlus. Ačkoli se jedná o významnou aktualizaci verze 11, přesto je nabízena majitelům této verze zcela zdarma! Česká lokalizace, jejímž autorem je společnost Adaptech s.r.o. a kterou pro vás připravuje Petr Řehák, bude k dispozici zanedlouho. Novinky ve zkratce: podpora operačního systému… přečíst celou novinku

Dolphin produkty ve verzi 11.04 již plně česky

(Pá 9. 10. 2009)
Společnost Dolphin dnes uvolnila již dlouho očekávanou českou verzi svých produktů Supernova, Hal, Lunar a LunarPlus 11.04, zatím s nepodepsanou dokumentací. Protože jsme se však v minulém článku zmiňovali o verzi 11.01 a mezitím vyšly dvě menší aktualizace, seznámíme vás zde i s novými vlastnostmi těchto dílčích aktualizací. přečíst celou novinku

Dolphin produkty ve verzi 11.01 A Dolphin Pen II

(St 20. 5. 2009)
Společnost Dolphin uvedla minulý týden na trh nové verze svých zvětšovacích a odečítacích programů Supernova, Hal, Lunar a LunarPlus, ve stejném čase se však dočkalo inovace i hardwarové provedení těchto produktů v edici Dolphin Pen směrem k vyšší bezpečnosti. Na českou lokalizaci těchto produktů si dle vyjádření společnosti Dolphin počkáme do léta, už nyní však víme, co nového tato verze… přečíst celou novinku

Firefox 3.0.7 čeká na podporu společnosti Dolphin

(Pá 13. 3. 2009)
Včera společnost Dolphin vydala zprávu popisující problémy, které s sebou přináší instalace nejnovější verze webového prohlížeče Mozilla Firefox 3.0.7. Dolphin produkty Supernova, Hal, Lunar a LunarPlus totiž nejsou s touto verzí kompatibilní. přečíst celou novinku

Dolphin produkty ve verzi 10.03 + nové skripty

(Po 9. 3. 2009)
Před týdnem vydala společnost Dolphin další aktualizaci svých zvětšovacích a odečítacích produktů. Mezi změnami v této verzi nalezneme hlavně opravy několika chyb, rovněž však došlo k jednomu podstatnému funkčnímu vylepšení. přečíst celou novinku

Nová verze produktu ESET NOD32 Antivirus

(Čt 26. 2. 2009)
Začátkem příštího týdne se dostanou do prodeje nové verze produktů ESET NOD32 Antivirus a ESET Smart Security, tentokrát jde o verzi 4. Protože změny nejsou zanedbatelné, podívejme se v krátkosti na jejich výčet. přečíst celou novinku

Dolphin produkty ve verzi 10.02

(Út 10. 2. 2009)
Minulý pátek společnost Dolphin oficiálně zveřejnila informace o verzi 10.02 produktů Supernova, Hal, Lunar a LunarPlus, ke stažení ji uvolnila však až dnes. Pro majitele produktů verze 10.01 je přechod na tuto verzi zdarma. Je pravděpodobné, že jste se o této nové verzi již dočetli z jiných zdrojů, až my vám však přinášíme seznam hlavních změn této verze. přečíst celou novinku

Dolphin produkty ve verzi 10.01

(Út 2. 12. 2008)
Ačkoli verze 10.01 byla oficiálně vydána již koncem října, až nyní jsme se dočkali českého překladu této přelomové verze. Věříme však, že i přesto tato verze vzbudí zájem příznivců softwaru společnosti Dolphin, protože novinek je nyní opravdu mnoho. přečíst celou novinku

Zásuvné moduly pro Total Commander

(St 25. 6. 2008)
Téměř po půl roce vydává firma Adaptech s.r.o. novou verzi svého oblíbeného balíčku Zásuvné moduly pro TC, nyní ve verzi 1.36.0.943. Níže je uveden seznam hlavních novinek. přečíst celou novinku

Novinky verze 9.02 produktů Dolphin

(Pá 30. 5. 2008)
Společnost Dolphin včera oficiálně uvolnila novou verzi zvětšovacích a odečítacích programů Supernova, Hal, Lunar a LunarPlus. Ačkoli tato verze přináší našim uživatelům povětšinou jen opravy chyb, i nějaké drobné novinky se přece jen najdou.

Zvětšovací a odečítací produkty Dolphin ve verzi 9

(Út 11. 3. 2008)
Společnost Dolphin již brzy uvolní novou, dlouho očekávanou verzi 9 svých zvětšovacích a odečítacích programů Supernova, Hal, Lunar a LunarPlus. Datum zahájení prodeje této nové verze bylo již stanoveno na 12.3.2008, brzy se tedy dočkáte i aktualizovaných odkazů ke stažení těchto produktů. již nyní si však můžete přečíst o novinkách v této verzi, a že jich není málo!

Pocket Hal 7.02 v češtině

(Čt 7. 2. 2008)
Pocket Hal je odečítací program pro zařízení PDA. V tomto článku si můžete přečíst, co je nového v této verzi.

Dnes jsme spustili naše nové webové stránky

(So 2. 2. 2008)
Ačkoli naše staré stránky byly dlouho postačující a funkční celých 6 let, nyní jsme se rozhodli pro zásadní změnu, kterou jistě oceníte i vy.