Aktualizace a inovace telefonů Kapsys MiniVision2+

10. 6. 2024 | Tým Adaptech | Témata: Kapsys Telefony Syntéza řeči Google

Společnost Adaptech oznamuje, že byla uvolněna aktualizace softwaru telefonů Kapsys MiniVision2+ s označením 11270. Tentokrát to ale není všechno. Firma Kapsys totiž inovovala i hardware tohoto telefonu, a to příjemným způsobem.

Aktualizace můžete zkontrolovat v menu „Nastavení“ > „Informace o telefonu“ > „Aktualizace systému“. Telefon vyhledá aktualizaci a nabídne její stažení. Zvolte položku „Stáhnout“. Stahování může chvíli trvat v závislosti na rychlosti vašeho připojení. Během stahování doporučujeme telefon nepoužívat. Telefon bude automaticky ohlašovat každých deset procent stahování. Jestliže se během stahování zařízení zamkne, stačí jej krátkým stiskem vypínacího tlačítka odemknout a dále sledovat průběh. Jakmile bude aktualizace stažena, stiskněte tlačítko „Instalovat“. Poté se telefon automaticky restartuje a po chvíli se objeví domovská obrazovka. Kontrola dostupnosti aktualizace a její stahování vyžaduje připojení k internetu buďto prostřednictvím Wi-Fi, nebo datového připojení vašeho operátora. Ovšem protože velikost aktualizace může být až 1 GB, doporučujeme ji stahovat pomocí Wi-Fi, za stahování prostřednictvím dat mobilního operátora mohou být účtovány poplatky.

CO JE NOVÉHO V TELEFONECH KAPSYS MINIVISION2+

Změna hlasového výstupu

Nejpodstatnější změnou v telefonech MiniVision2+ je použití nového hlasového výstupu. Doteď se v telefonech MiniVision2+ používaly hlasy od společnosti Nuance. V roce 2019 založila Nuance Communications oddělenou společnost nazvanou Cerence a všechny produkty, které se týkaly převodu textu na řeč, na ni převedla. Cerence se ale specializuje na automobilový průmysl, a proto zastavila veškerý vývoj a údržbu produktů zaměřených na převod textu na řeč pro operační systém Android. V důsledku toho neměla společnost Kapsys jinou možnost, než používat alternativní produkty, a proto se rozhodla k tomu, že přestane hlasy firmy Nuance do svých produktů začleňovat. Od této chvíle tak budou všechny telefony MiniVision2+ vyráběny a dodávány s hlasy firmy Google, stejně jako je tomu u telefonů SmartVision3. Stávající zákazníci budou moci i nadále používat hlasy od Nuance i po aktualizacích softwaru. Budete-li chtít využívat nové hlasy, budete muset udělat jednu z následujících vě­cí:

 • v „Nastavení“ > „Ozvučení“ zrušit zaškrtnutí volby „Prémiové hlasy“.
 • Změnit jazyk telefonu.
 • Obnovit telefon do továrního nastavení.

Po každé změně jazyka nebo hlasu se telefon automaticky restartuje pro dokončení procesu instalace.

Upozornění: Instalací nových hlasů dojde k trvalému odstranění původních hlasů firmy Nuance. Pokud byla provedena některá z výše uvedených akcí, nebude již možné staré hlasy obnovit.

Další softwarová vylepšení

 • Obrazovka nastavení hlasitosti se nyní automaticky zavře po 10 sekundách namísto původních 5 sekund.
 • Tuto obrazovku můžete stále kdykoli zavřít stisknutím tlačítka OK nebo tlačítka Zpět.
 • Možnost obnovy telefonu do továrního nastavení je nyní přístupná přímo z nabídky Nastavení > O telefonu > Obnovení továrního nastavení nebo zadáním kódu *#333# na domovské obrazovce.

Vylepšení aplikací

Budík

 • Když opustíte aplikaci pomocí kláves Domů nebo Zpět, další vyzvánění budíku se zastaví.
 • Opraven problém, kdy budík nezazvonil ve správný čas.

Rozpoznání bankovek

Do aplikace byla přidána podpora ukrajinské měny.

Kontakty

 • Servisní čísla ze SIM karty se již ve výchozím nastavení nezobrazují.

Telefon

 • Vylepšení funkce Čekající hovor:
  • Když vám v průběhu hovoru zavolá někdo další, telefon vás na to upozorní zvukovým signálem. Stiskem tlačítka OK přijmete druhý hovor a první přidržíte.
  • První volající již není přidržen automaticky při příchodu druhého hovoru.

Změny hardwaru

Pohodlnější nabíjení

Telefony řady MiniVision využívaly pro nabíjení a propojení s PC port micro-USB, což se nyní mění. Dle směrnice Evropské unie budou muset brzy všechna drobnější zařízení, jako jsou mobilní telefony, bezdrátová sluchátka atd., používat jednotný konektor USB-C. Telefony SmartVision tento konektor využívají již od své druhé generace a nyní přišly na řadu i telefony MiniVision. Největší výhodou pro zákazníky je fakt, že konektor USB-C je oboustranný a nezáleží tak na tom, jak jej do přístroje vložíte.

Kabel, který je dodáván společně s přístrojem, má na jednom konci nově konektor USB-C a na druhém klasický USB-A, takže jej lze používat i s napájecími adaptéry od předchozí generace telefonů MiniVision. Starší nabíjecí stojánky už s novým přístrojem kompatibilní nejsou, ale ty nově dodávané samozřejmě port USB-C obsahují.

Shrnutí

Kapsys MiniVision2+ opět přináší řadu příjemných vylepšení. Jsme rádi, že již i telefony MiniVision2+ obsahují konektor USB-C, který uživatelům usnadní nabíjení přístroje. Rovněž hlasy od Googlu jsou velmi příjemné, a proto toto rozhodnutí považujeme za správné.