Web adaptech.cz používá cookies. Tuto funkcionalitu používá k základnímu fungování, sběru statistických informací (např. návštěvnost) a zároveň ke zjednodušení při práci se sociálními sítěmi. Nastavení ukládání cookies můžete kdykoliv změnit zde
Telefon:
+420 605 345 345
 

Novinky

(Pá 26. 6. 2020)

Společnost Adaptech s potěšením oznamuje, že je na světě další aktualizace softwaru telefonů Kapsys…

(Út 19. 5. 2020)

Poslední aktualizace Windows KB4556799 může způsobit nemálo potíží uživatelům kompenzačních pomůcek.

 

Sociálně

Ovládáme aplikaci PowerPoint 2010 klávesnicí


Platí pro produkty: SuperNova Access Suite, SuperNova Magnifier, SuperNova Reader Magnifier, SuperNova Screen Reader

Datum vydání: 09. 10. 2013

Kapitola 10: Přechody a efekty

Přidání přechodu snímku

Ve výchozím nastavení se snímky v prezentaci střídají bez jakékoli formy vizuálního pohybu. Prezentaci však můžete oživit použitím efektu přechodu snímku.

Jak na to:

 1. Vyberte snímek v podokně Zobrazení snímku.
 2. Stiskněte klávesy ALT + D. Otevře se karta „Přechody“.
 3. Klávesou TAB přejděte na tlačítko „Schéma přechodu“ a stiskněte klávesu MEZERNÍK. Otevře se panel zobrazující různá schémata přechodu.
 4. Šipkami vyberte schéma a stiskněte klávesu ENTER. Aplikace PowerPoint Použije schéma na aktuální snímek.

Chcete-li provést další změny, jako je změna efektu, přidání zvuku, změna časování nebo použití přechodu na všechny snímky, přejděte zpět na kartu „Přechody“, klávesou TAB přecházejte po možnostech a zvolte ty, které chcete použít.

Přidání efektů animace

Efekt animace obohatí snímek a napomůže lepší soustředěnosti diváků na obsah snímku. Animaci můžete do objektů snímků přidat výběrem z předdefinovaných schémat aplikace PowerPoint nebo vytvořením vlastní animace. Více o použití vlastních animací se dovíte v nápovědě k aplikaci PowerPoint online.

Chcete-li animovat objekt ve snímku:

 1. Vyberte objekt, který chcete animovat.
 2. Stiskněte klávesy ALT + M. Otevře se karta „Animace“.
 3. Klávesou TAB přejděte na tlačítko „Styly animací“ a stiskněte klávesu MEZERNÍK. Otevře se panel zobrazující styly animací.
 4. Šipkami vyberte styl animace a stiskněte klávesu ENTER.

Chcete-li provést další změny, jako je změna efektu, přidání zvuku nebo změna časování, přejděte zpět na kartu „Animace“, klávesou TAB přecházejte po možnostech a zvolte ty, které chcete použít.

Přidání videoklipů a zvuků na snímky

Do prezentace můžete přidat videoklipy a zvuky. Přidávané videoklipy a zvuky mohou pocházet z osobní sbírky nebo ze zdrojů jako je galerie médií společnosti Microsoft.

Chcete-li do snímku přidat osobní videoklip nebo zvuk:

 1. Vyberte snímek v podokně Zobrazení snímku.
 2. Stiskněte klávesy ALT + V. Otevře se karta „Vložení“.
 3. Proveďte jednu z následujících akcí:
  • Chcete-li vložit videoklip, klávesou TAB přejděte na tlačítko „Vložit video“ a stiskněte klávesu MEZERNÍK. V nabídce, která se otevře, přejděte klávesou ŠIPKA DOLŮ na „Video ze souboru“ a stiskněte klávesu ENTER.
  • Chcete-li vložit zvuk, klávesou TAB přejděte na „Vložit zvuk“ a stiskněte klávesu MEZERNÍK. V nabídce, která se otevře, přejděte klávesou ŠIPKA DOLŮ na „Zvuk ze souboru“ a stiskněte klávesu ENTER.

  Otevře se dialogové okno „Vložit“.

 4. Klávesami SHIFT + TAB přejděte do seznamu souborů, Šipkami vyberte soubor a pak stiskněte klávesu ENTER. Nachází-li se soubor v jiné složce, klávesou BACKSPACE přejděte o úroveň výš a klávesou ENTER otevírejte složky, dokud soubor nenajdete.
 5. Klávesou TAB přejděte na tlačítko „Vložit“ a stiskněte klávesu MEZERNÍK. Aplikace PowerPoint zavře dialogové okno a vloží videoklip nebo zvuk do prezentace.

Chcete-li provést další změny, jako je změna efektu nebo času přehrávání, přejděte na jednu ze dvou nových karet „Formát“ nebo „Přehrávání“, klávesou TAB přecházejte po možnostech a zvolte ty, které chcete použít. Poznámka: tyto karty se na pásu karet zobrazí jen tehdy, nachází-li se kurzor na vloženém objektu.

Předchozí kapitola | Další kapitola

Seznam kapitol

 1. Úvod
 2. Naučte se základy
 3. Vytváření, otevírání, ukládání a zavírání prezentací
 4. Práce se snímky
 5. Práce s textem
 6. Formátování textu
 7. Formátování odstavců
 8. Seznamy
 9. Obrázky, obrazce a barvy pozadí
 10. Právě čtete: Přechody a efekty
 11. Předvádění prezentací
 12. Oblíbené klávesové zkratky aplikace PowerPoint

Zpět na seznam kurzů

Všechny kurzy a tipy (v angličtině)