Základy moderních aplikací systému Windows

Platí pro produkty: SuperNova Access Suite, SuperNova Reader Magnifier, SuperNova Screen Reader

Datum vydání: 11. 12. 2013

Kapitola 5: Základy moderní aplikace Store

Podrobnosti o verzi:

 • SuperNova verze 13.52.
 • Datum vydání: 24. září 2013.

Zde je několik tipů, které vám pomohou začít pracovat s moderní aplikací Store pro systém Windows 8.

Mohu používat aplikaci Store pro systém Windows 8 s programem SuperNova a klávesnicí?

Ano, aplikaci Store pro systém Windows 8 můžete používat s programem SuperNova a klávesnicí, nutnou podmínkou je však používání Dolphin kurzoru. Jste-li uživatel programu SuperNova Magnifier, budete k provedení některých úkonů potřebovat myš.

Tip: nejste-li ještě zcela obeznámeni s Dolphin kurzorem, měli byste si o funkci Dolphin kurzoru přečíst v uživatelské příručce programu SuperNova. Uživatelskou příručku programu SuperNova naleznete v menu „Nápověda“ ovládacího panelu programu SuperNova.

Jak nainstaluji aplikaci ze Storu?

Jak na to:

 1. Není-li systémový kurzor na Úvodní obrazovce, stiskem klávesy WINDOWS přejděte na Úvodní obrazovku a poté stiskněte klávesy WINDOWS + Q. Otevře se ovládací tlačítko Hledat.
 2. Zadejte hledané slovo či výraz a stiskněte klávesu TAB. Systémový kurzor přejde na možnost Aplikace.
 3. Opakovaným stiskem klávesy ŠIPKA DOLŮ přejděte na kategorii „Store“ a stiskněte klávesu ENTER. Systém Windows vyhledá související aplikace ve Storu. Obvykle to trvá jen chvilku.
 4. Klávesou TAB přejděte do seznamu výsledků. Než se dostanete do seznamu výsledků, minete další seznamy, umožňující filtrování výsledků. Filtry můžete použít. Jakmile narazíte na seznam výsledků, automaticky se aktivuje Dolphin kurzor, abyste si mohli prohlédnout nalezené aplikace.
 5. Když najdete aplikaci, kterou si chcete nainstalovat nebo podrobně prohlédnout, umístěte Dolphin na název aplikace a stiskněte klávesu ENTER. Otevře se nové okno, podávající informace o aplikaci.
 6. Šipkami si prohlédněte informace o aplikaci. Tato informace o aplikaci zahrnuje popis aplikace a recenze uživatelů.

  Tip: než si začnete prohlížet informace o aplikaci, umístěte Dolphin kurzor k hornímu okraji obrazovky stiskem kláves LEVÝ CONTROL + HOME. To vám umožní číst informace v logickém pořadí.

 7. Nechcete-li aplikaci instalovat, přejděte na tlačítko „Zpět“ a stiskněte klávesu MEZERNÍK.
 8. Chcete-li aplikaci nainstalovat, přemístěte se na tlačítko „Instalovat“ a stiskněte klávesu MEZERNÍK.

  Tip: při používání Dolphin kurzoru můžete stiskem kláves B a SHIFT + B (v závislosti na současné pozici Dolphin kurzoru) rychle přecházet po dostupných tlačítkách, včetně právě tlačítek „Zpět“ a „Instalovat“.

 9. Pokud jste ještě dosud nezadali údaje o vašem účtu Microsoft, budete požádáni o zadání e-mailové adresy a hesla. Zadejte požadované údaje do příslušných polí a stiskněte klávesu ENTER.
 10. Až skončí stahování, opusťte aplikaci Store stiskem kláves ALT + F4.

Od této chvíle bude aplikace k dispozici na Úvodní obrazovce.

Jak aktualizovat aplikace?

Dlaždice aplikace Store na Úvodní obrazovce je aktivní dlaždice. To znamená, že vás upozorní, jakmile budou k dispozici aktualizace. Měli byste proto dlaždici kontrolovat pravidelně, abyste se o nových aktualizacích dověděli a udržovali svůj systém aktuální.

Jak na to:

 1. Není-li systémový kurzor na Úvodní obrazovce, stiskem klávesy WINDOWS přejděte na Úvodní obrazovku a pomocí Šipek najděte dlaždici „Store“.

  Tip: je-li pro vás nalezení dlaždice Store obtížné, můžete k jejímu nalezení použít funkci Najít v Dolphin kurzoru. Další informace o funkci Najít v Dolphin kurzoru získáte v uživatelské příručce programu SuperNova, která je k dispozici z nabídky Nápověda ovládacího panelu programu SuperNova.

 2. Objeví-li se na dlaždici zpráva „k dispozici jsou aktualizace“, stiskněte klávesu ENTER. Aplikace Store se automaticky otevře a Dolphin kurzor se automaticky aktivuje.
 3. Klávesou TAB přejděte na odkaz „Aktualizovat“ a stiskněte klávesu ENTER. Zobrazí se seznam aktualizací.
 4. Klávesou TAB nebo Šipkami vyhledejte tlačítko Instalovat a stiskněte klávesu MEZERNÍK. Systém Windows zahájí proces aktualizace. Po dokončení bude seznam aplikací odstraněn a systém Windows oznámí, že byly nainstalovány aplikace.
 5. Po dokončení aktualizace zavřete okno aplikace Windows Store stiskem kláves ALT + F4.

Tip: zjistíte-li, že dlaždice Store neoznamuje aktualizace, zkontrolujte, je-li aktivní dlaždice povolena. Provedete to tak, že vyberete dlaždici Store, stisknete APLIKAČNÍ KLÁVESU pro otevření nabídky aplikace a klávesou TAB vyhledáte nastavení „Zapnout aktivní dlaždici“. Jestliže nastavení s tímto textem najdete, stiskem klávesy ENTER zapněte tuto možnost.

Děkujeme, že jste absolvovali tento kurz až do konce. Budete-li se chtít s námi podělit o vaše dojmy, připomínky nebo náměty na další kurzy, určitě nám napište e-mail na adresu info@adaptech.cz.

Předchozí kapitola

Seznam kapitol

 1. Úvod
 2. Základy moderní aplikace Pošta
 3. Základy moderní aplikace Kalendář
 4. Základy moderní aplikace Internet Explorer
 5. Právě čtete: Základy moderní aplikace Store

Zpět na seznam kurzů

Všechny kurzy a tipy (v angličtině)